Mamy pieska w rodzinie

Najpierw zawsze były koty. Jeden, potem dwa. Teraz pojawił się piesek. Mieszka co prawda daleko, ale czujemy jakby był blisko. To taki nowy domownik na odległość. Może jak już wrócimy z wirtualnej rzeczywistości do normalnej (czytaj: przedpandemicznej) to Sherlock odwiedzi nas realnie. Na razie śledzimy jego rozwój oraz edukację w szkole dla psów. Sherlock bardzo lubi spacery, bieganie po plaży, gryzie zabawki (szczególnie gdy wypadały mu zęby mleczne) i nadal jeszcze rośnie.

Błoto, więcej błota

Lecznicze właściwości błota są ogólnie znane. Postanowiliśmy sprawdzić czy da się przejechać przez bieszczadzkie trasy rowerowe po opadach deszczu gdy podłoże jest bardziej rozmiękczone niż zwykle. Lało porządnie i długo więc uznaliśmy, że błotnistość będzie wystarczająca. Poza tym wzięliśmy ze sobą podręczną myjkę ciśnieniową i byłaby niepowtarzalna okazja do przetestowania …

Bieszczadzki czas

Potrzeba kontaktu z naturą Jesień jest takim czasem gdy zwykle nie ma upałów i nie spodziewamy się siarczystych mrozów. Czyli idealna temperatura do wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz. A ponieważ jak kania dżdżu, potrzebowałam do życia kontaktu z naturą i bliskości z przyrodą, to najlepszym miejscem do tego są Bieszczady. …

Gdy pada deszcz biegacze się nie nudzą

Niedzielna wycieczka biegowa po szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego była już zaplanowana a trasa wyrysowana. Prognoza pogody okazała się niezbyt przychylna na outdoorowe aktywności: będzie padać. W takim razie nie pozostaje nic innego jak uznać, że leśne ścieżki na terenach wydmowych świetnie się nadają. Trzeba tylko pamiętać o rękawiczkach i kurtce, …

Burgery rybne

Jeszcze nie koniec z kulinarnymi zabawami w kuchni. Po warzywnych burgerach już nie ma śladu, więc czas na inne wypełnienie bułek hamburgerowych. Teraz kolej na burgery rybne. Do ich przyrządzenia użyłam filety białej ryby bez ości, liście świeżej kolendry, cebulę, czosnek i lekko czerstwą 1 bułkę, a do panierowania trochę …

Metoda na długi dystans

Podczas jednego z Maratonów Pieszych w Puszczy Kampinoskiej dołączyliśmy na nocnym odcinku do grupy biegaczy i usłyszeliśmy ich rozmowę o taktyce biegu. Opowiadali o stosowanej przez nich metodzie na pokonanie całego 100 km dystansu. Wtedy postanowiliśmy spróbować i okazało się, że jest to bardzo nam odpowiadająca metoda. Do tej pory albo …

Zagubiony półmaraton biegowy z marca

 # Półmaraton w Hadze Po przeczytaniu pamiętnika o anglojęzycznym tytule ‚What I Talk About When I Talk About Running’ (tytuł w j. polskim  „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”) japońskiego powieściopisarza i biegacza oraz triatlonisty Haruki Murakami, zdałam sobie sprawę, że nie da się mówić o bieganiu w sposób …

Rowerowa setka po wałach

  Niedziela, prognoza: bez wiatru, słonecznie, ciepło. Idealne warunki na dłuższą wycieczkę rowerową. Darek zainspirowany trasą polecaną przez Radka z IM2010 (Zyggi) wytycza szlak przebiegający w większości wzdłuż jakiejś wody. Najpierw to był Kanał Królewski gdzie tylko fragment po jednej stronie był przejezdny, bo po drugiej stronie nagle zupełnie bez …

Poranne bieganie

Poranne bieganie Wstać rano bez budzika, ubrać się w biegowe ciuszki, zawiązać na podwójną kokardkę sznurowadła butów biegowych, porozciągać i rozruszać spięte po nocy mięśnie i ścięgna, sprawdzić działanie stawów. Potem jeszcze dwa łyki wody i już można wyjść pobiec. Dziś kierunek: rzeka. Najpierw betonową kostką przez osiedle, potem już …